Polerowanie i zabezpieczenie lakieru

Polerowanie lakieru Uni-Plus

Polerowanie jest procesem mającym na celu całkowite lub częściowe usunięcie defektów występujących na powierzchni powłoki lakierniczej, a także zwiększenie lub nadanie jej utraconego połysku. Ponadto jest czynnością właściwie przygotowującą lakier do zabezpieczenia go powłoką ochronną Nano Pro, Hybrid Net lub woskami. Należy tutaj zaznaczyć, że samo polerowanie nie zapewni powłoce lakierniczej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Podobnie po nałożeniu wosku na niepolerowaną powierzchnię, nie uzyska się jej idealnego wyglądu, a jej defekty zostaną jedynie lekko zakamuflowane. Wniosek jest taki, że te dwie czynności są całkowicie oddzielnymi procesami podczas pielęgnacji samochodu i obie są niezbędne dla uzyskania najlepszych możliwych efektów wizualnych oraz praktycznych.

Polerowanie lakieru Uni-Plus

Zabezpieczenie lakieru Uni-Plus

Polerowanie lakieru samochodowego umożliwia korekcję defektów lakieru takich jak rysy, wżery, ślady utlenienia lakieru czy hologramy, a także wykończenie jego powierzchni na „wysoki połysk”. Dzięki polerowaniu lakieru możliwe jest przywrócenie jego oryginalnej głębi nawet w przypadku jego mocnego „zużycia”.

Powierzchnia nowego (lub dobrze wypolerowanego lakieru) jest płaska i jednolita. Promienie światła odbijają się od takiej powierzchni w sposób uporządkowany i harmonijny, tworząc zjawisko wysokiego połysku. W trakcie eksploatacji na lakierze powstają rysy różnego kształtu i głębokości a powierzchnia utlenia się stając się mniej przejrzysta. To wszystko sprawia, że światło odbija się w sposób nieuporządkowany – następuje utrata połysku. Widoczne są za to rysy na lakierze.

Dlaczego warto zabezpieczyć lakier woskiem?

  • wosk spełnia rolę ochronną przed promieniami słonecznymi oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,
  • nadaje połysk powłoce lakierniczej.

Woskowanie podstawowe

Wosk brylantowy SONAX. Wosk aplikowany przy pomocy opryskiwacza ręcznego ciśnieniowego. Tworzy nabłyszczającą warstwę ochronną gwarantując efekt spływającej wody.

Woskowanie ręczne

Woskowanie w całości odbywające się w procedurze ręcznej, przy użyciu wosku w postaci płynnej, jest najtrwalszym sposobem zabezpieczenia pojazdu za pomocą wosków i jest w stanie przetrwać na lakierze do 6 miesięcy.

Zobacz ceny     Umów się na polerowanie

KONTAKT

Uni-Plus
Strzegomska 42ac
53-611 Wrocław

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00

Sobota – Niedziela: Zamknięte

TELEFON

+48 518 809 984

E-MAIL

myjnia@uni-plus.pl

PROMOCJE